• 10−11 березня 2016 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція “Становлення і розвиток особистості людини як суб’єкта власного життя” (до 70-ліття з дня народження С. Пальчевського).

  Порядок роботи науково-практичної конференції

  10 березня, четвер

  8.00−10.00 – реєстрація учасників

  10.00−13.00 – пленарне засідання

  13.00−14.00 – обідня перерва

  14.30−18.00 – секційні засідання

  11 березня, п’ятниця 

  9.00−11.00 – секційні засідання

  11.00−12.00 – підведення підсумків

  12.00–15.00 – відвідування місця спочинку проф. С. С. Пальчевського                  (с. Гільча, Острозький район, Рівненська обл.)

   

   

 • 21 квітня 2016 року відбудеться Х-та Всеукраїнська науково-практична конференція „Інформаційні технології у професійній діяльності”. 

   

 • 18 травня 2016 року у Рівненському державному гуманітарному університеті (адреса: м. Рівне, вул. Остафова, 31) відбудеться IХ Міжнародна науково–практична конференція студентів та молодих науковців „Наука, освіта, суспільство очима молодих”.

   

 • 10 жовтня 2016 року в актовій залі РДГУ відбудеться представлення першого курсу психолого-природничого факультету. 

 • 10-11 листопада 2016 року відбудеться ХІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему “Культурний вектор розвитку України початку ХХІ століття: реалії і перспективи”

  Контактна інформація: 33028, м. Рівне, вул. С. Бандери, 12;

  телефон кафедри культурології і музеєзнавства: (0362) 63-42-62;

  контактні телефони: 0678032398,   0965417135;

  e-mail – sergiy_vsv@ukr.net.

 • 27-го жовтня 2017 року працівники кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи здійснили робочу поїздку до Кузьмівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненського району Рівненської області.

Мета поїздки:

       1. Налагодити співпрацю з адміністрацією школи та кафедрою з проблем, які стосуються пошуку шляхів вдосконалення освітнього процесу в сільських школах Рівненської області крізь залучення інноваційних педагогічних технологій, що сприяють розвитку творчої, гармонійно розвиненої особистості.

       2. Ознайомити старшокласників з напрямами підготовки в РДГУ, а саме з можливістю навчатися за спеціальністю “Cоціальна робота” (бакалавр – 4 р. н.), а також можливістю вступу до магістратури за спеціальністю “Менеджмент (Управління навчальним закладом)” з терміном навчання – 1,5 роки.

    Під час здійснення профорієнтаційної роботи, адміністрації школи та учням було надано роздаткові інформаційні матеріали про правила прийому до РДГУ, представлено контакти кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи, за якими абітурієнт матиме змогу ознайомитися з детальною інформацією щодо вступу в РДГУ зі спеціальності – “Cоціальна робота” (бакалавр – 4 р. н.), а також у магістратуру – 1,5 р. н., зі спеціальності – “Менеджмент  (Управління навчальним закладом)”.

     Адміністрація школи ознайомила працівників кафедри з історією свого рідного краю.

   У рамках поїздки, колектив кафедри відвідав відомий літературно-етнографічний музей «Олеся», яким опікується адміністрація школи. Керівник і екскурсовод музею – учитель української мови та літератури – Оліфер Поліна Кирилівна.

    Учасники екскурсії висловлюють шановній Поліні Кирилівні свою вдячність за цікаву та пізнавальну інформацію, яка стосується історії краю та перебування в ньому відомого письменника О. Купріна.

   Зауважимо, що літературно-етнографічний музей «Олеся», безсумнівно, є візитною карткою чудового краю с. Кузьмівки Сарненського району.

   У відзначеному музеї знаходиться понад 360 унікальних експонатів, які безпосередньо стосуються життя та творчості відомого письменника Олександра Купріна, який у 1896-1897 роках мешкав у с. Кузьмівка. Письменнику вдалось увіковічнити історію с. Кузьмівки та жителів цього краю в змісті унікальної повісті “ Олеся“ (1898 р.).

     Колектив кафедри в особі завідувача кафедри д. п. н., професора І. Малафіїка висловлює вдячність адміністрації Кузьмівської ЗОШ І-ІІ ступенів за теплу зустріч і надіється на подальшу плідну співпрацю.

Олександр Купрін (7.09.1870-25.08.1938)

Знаряддя праці (літературно-етнографічний музей «Олеся»)

   Фотоматеріал узятий із сайту Кузьмівської ЗОШ І-ІІ ступенів, який можна відшукати за електронною адресою – http://kuzmivka.at.ua/.

М. Галатюк

Інформаційне повідомлення

       У Рівненському державному гуманітарному університеті (психолого-природничий факультет) відбудеться тиждень педагогіки, присвячений 100-річчю від дня народження В. О. Сухомлинського (1918−1970 рр.). Спільними зусиллями психолого-природничого факультету та кафедри педагогіки, освітнього менеджменту і соціальної роботи заплановано (2018−2019 н. р.) ряд заходів, щодо відзначення цієї значущої для освітянської спільноти події. Зміст запропонованих заходів:

 • 26.10.2018 р., ауд. 411 об 11.00 год. – згідно розробленої програми будуть проведені педагогічні читання викладачів і студентів на тему: “Творча спадщина В. О. Сухомлинського у контексті сучасної науки і практики”, а також заплановано перегляд кінофільму про життя і творчість В. О. Сухомлинського.
 • 26.09.18 р. о 10.00 год., спільно з науковою бібліотекою РДГУ організовуватиметься виставка літератури за напрямками:

а) “Учительська професія – це людинознавство” (В. О. Сухомлинський);

б) В. О. Сухомлинський в оцінці передової громадськості світу і України.

 • 27.09.2018–5.10.2018 – у кожній студентській групі, будуть проводитися тематичні заняття:                    “В. О. Сухомлинський – світоч української педагогіки”. Тематичні заняття проводитимуть викладачі кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи.

 • 28.09.18 р. о 12.30 год. – випуск радіогазети: “В. О. Сухомлинський – видатний педагог-гуманіст ХХ століття”.

 • 04.10.2018 р. о 10.00 год. – проведення виставки-конкурсу “Квіти в житті і професійній діяльності В.О.Сухомлинського” (Тематика композицій – сюжети оповідань та казок В. О. Сухомлинського, а також присвячена Дню працівника освіти в Україні”).

 • 04.10.18 р. об 11.00 год. – виставка соціальної реклами на тему “Найвища цінність буття – людина”      (В. О. Сухомлинський). Місце проведення – хол, 1 поверх, центральний вхід, вул. Пластова, 31).

Оголошення

       Шановні колеги! Запрошуємо до участі у вузівських педагогічних читаннях, присвячених  100-річчю від дня народження В. О. Сухомлинського: “Творча спадщина В. О. Сухомлинського в контексті сучасної педагогічної науки”, які відбудуться  26 вересня 2018 року об 11.00 годині, вул. Пластова 31, ауд. 411 (4 поверх).

                                                           Кафедра педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи

                                                            Деканат психолого-природничого факультету РДГУ

 

МИЛОСЕРДЯ ЯК СКЛАДОВА ПРОФЕСІЇ

          У переддень дня Святого Миколая 18 грудня студенти психолого-природничого факультету з благодійною акцією відвідали Тучинський навчально-реабілітаційний центр.

         Сучасний формат професійної підготовки соціальних працівників передбачає використання різних технологій організації навчально-виховного процесу, що відбувається в формальній та неформальній площині.

         Професія соціальний працівник базується на загальнолюдських цінностях таких  як: милосердя, співчуття, доброзичливість, та ін. Усвідомлюючи, що з такими цінностями не народжуються, а вони набуваються завідувач кафедри педагогіки,освітнього менеджменту та  соціальної роботи, доктор педагогічних наук, професор І.В.Малафіїк започаткував  діяльність Волонтерської школи соціальної допомоги, де наслідки такої допомоги дають змогу кожному студентові відчути суспільну  та духовну значущість  майбутньої професійної діяльності.

         Саме в форматі діяльності  Волонтерської школи соціальної допомоги викладачі кафедри співпрацюють з багатьма соціальними установами нашої області з обслуговування  різних вікових категорій населення від дітей до людей похилого віку.

         В листопаді 2018 року Волонтерською школою соціальної допомоги була оголошена благодійна акція «Подаруй сироті казку», яка передбачала збір книг з казками, які студенти читали в дитинстві, а зараз вони лежать у них на полицях та передати їх дітям, яким вони необхідні. Відгукнулись на цю акцію студенти всіх факультетів, викладачі і пересічні громадяни, які від інших почули про акцію, причому, несли не тільки книги-казки, а й улюблені іграшки, одяг, взуття і організаторам нічого не лишалось, як тільки дякуючи та приймати їх і думати яким чином,  таку кількість доставити тим, хто її потребує.

         Так історично склалося на Україні, що напередодні великих християнських свят, кожна людина поспішає творити добро. Виховані на традиціях своїх батьків та викладачів, студенти кафедри напередодні свята Святого Миколая 18 грудня 2018 року вирішили завітати з отриманою гуманітарною допомогою до Тучинського  навчально-реабілітаційного центру, в складі якого навчаються діти сироти, діти з багатодітних сімей та діти, батьки яких позбавлені батьківського піклування і  яким вкрай потрібні  підтримка та позитивні враження.

          Студенти першого курсу «соціальної роботи» на чолі з куратором, викладачем кафедри Данилюк К.В. поставили казку «Святий Миколай любить тебе» в основу якої покладено виховання дітей  на засадах хороших вчинків та добра.  Переодягнувшись в різних героїв: Святого Миколая, білочок, зайчиків та ін. студенти не тільки зіграли казку, особливо тішилася малеча від проведених ігрових конкурсів, де кожен зміг себе проявити: в читанні віршів, танцях, розгадуванні загадок,  ерудиції тощо, за що їм вручались призи: розмальовки, набори олівців та фломастерів, книги з казками, конструктори, та солодощі. Знаючи, що запрошених дітей буде 60,  було забезпечено достатню кількість всього, щоб ніхто з дітей не лишився обділений увагою та подарунками. Під час проведення свята були діти, що хворіли, але  студенти в образі Святого Миколая та інших казкових героїв прийшли  і до них з подарунками, чим здивували та порадували малечу.

         Спостерігаючи за тим, як готувались студенти до зустрічі з дітьми, як фонтатом «били» ідеї, які призи краще купити, які ігри і конкурси провести  та ін. завкафедрою Малафіїк І.В. та  викладачі розуміли, що це найкращий формат практичного відпрацювання тих компетентностей яких вони вчили студентів соціальної роботи на теоретичному рівні.

          ФОТОГРАФІЇ З ПРОВЕДЕНОЇ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ ДОДАЮТЬСЯ (див. фотогалерею кафедри).

                                                                                                                                                            К. Данилюк

 

Профорієнтаційна робота

       19. 02. 2019 р. проводилась профорієнтаційна робота серед учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл міста Рівного і області.

       Згідно плану профорієнтаційних заходів кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи, здійснено поїздку до загальноосвітніх навчальних закладів Радивилівського району.

       Під час зустрічі майбутні абітурієнти дізнались про запропоновані спеціальності, умови вступу до навчального закладу, а також можливості подальшого працевлаштування.  Серед учнів були розповсюджені відповідні інформаційні матеріали  про напрями підготовки майбутніх фахівців (“Соціальна робота” та “Управління навчальним закладом”). Випускникам  розповіли про особливості та перспективи навчання  за відзначеними спеціальностями.

Фотографії з проведеної профорієнтаційної роботи додаються (див. фотогалерею кафедри).

 

Вперше: студентка РДГУ – учасниця

Всеукраїнської студентської олімпіади з «Соціальної роботи»

          11-12 квітня 2019 року на базі Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 231 «Соціальна робота». Це була подія великого масштабу, в якій взяли участь 55 студентів із 32 ЗВО. Наш РДГУ представляла студентка ІІІ курсу психолого-природничого факультету Копилець Катерина (науковий керівник – доц. Оксенюк О. В.).

          Олімпіада проходила у 3 тури: І тур передбачав розв’язок 60 тестових завдань, ІІ – складання програми дослідження за вказаною темою під час конкурсу, ІІІ – презентацію соціального проекту, практично реалізованого студентськими зусиллями (див. фотогалерею кафедри).

          Для студентів-учасників це, безперечно, досвід, хвилювання, несподівані ракурси вражень та нові знайомства. Це й можливість взяти багато корисного для розвитку власної професійної компетентності як майбутнього фахівця. Це можливість побачити нові, досі невідомі грані соціальної роботи, проаналізувати досвід та напрацювання своїх колег.

         Наша представниця, Копилець Катерина, гідно виступила на конкурсах та була відзначена грамотою у номінації «За високий рівень теоретичної підготовки». Пишаємося тим, що із десяти грамот одну отримав рівненський вуз. Тим більше, вперше у цій галузі.

         Участь в олімпіаді – це завжди маленька перемога над собою; це крок саморозвитку як людини та як фахівця. Це перевірка своїх знань, можливостей і перспектив, напряму життєвої траєкторії загалом. Адже всі зусилля, яких докладаємо, здобуваючи освіту, варті того, щоб стати хорошим  практичним результатом.

Ім’я професора Рівненського державного гуманітарного університету занесено до енциклопедії ”Золотий фонд нації”

          Завідувач  кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи РДГУ, д. п. н, професор І. Малафіїк отримав персональну сторінку в енциклопедичному виданні «Золотий фонд нації: дослідження, творчість, професійність».
Сертифікат про занесення до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України» підписаний президентом НАН України Борисом Патоном.

          Вітаємо проф. Івана Васильовича та зичимо наснаги, міцного здоров’я, щастя, миру для реалізації найсміливіших планів і задумів!